Crea Advisory | Marketing
Společnost Crea Advisory poskytuje v oblasti dotačního poradenství svým klientům a partnerům komplexní služby ve všech fázích projektu žádostí o dotační podporu
Dotační poradenství, dotace, dotační programy, granty, stáže, uherské hradiště, zlínský kraj
16386
page,page-id-16386,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode-theme-ver-7.6.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive
 

MarketingO výzvě

Marketing

Využijte příležitosti získat dotaci na účast na zahraničních veletrzích, kde můžete představit své produkty, zvýšit povědomí o společnosti, navázat nové obchodní kontakty, sjednat nové zakázky, a tím zvýšit tržby z exportu. Cílem je usnadnit vstup na zahraniční trhy a zvýšit mezinárodní konkurenceschopnost.

V rámci jedné žádosti je nyní možné kumulativně čerpat prostředky až na 15 veletrhů. Ročně se lze účastnit až 5 zahraničních veletrhů. Do limitu de minimis spadají pouze výdaje na propagaci a přepravu. Na výdaje na místě je bloková výjimka EU a nespadají proto do limitu (200 tis. EUR za poslední tři účetní období).

Důležité termíny

  • Příjem plných žádostí byl původně naplánovaný do 30.11.2015. Z důvodu velkého zájmu žadatelů byla výzva předčasně uzavřena, jelikož bylo dosaženo hranice plných žádostí v hodnotě 400 mil. Kč. Další obdobná výzva bude vyhlášena pravděpodobně v květnu 2016. Rádi Vám pomůžeme připravit podnikatelský záměr již nyní, abyste v příštím roce stihli o podporu požádat včas.

Forma a výše podpory

  • Minimální výše dotace: 200 tis. Kč (min. způsobilé výdaje musí být 400 tis. Kč).
  • Maximální výše dotace: 5 mil. Kč (max. způsobilé výdaje musí být 10 mil. Kč).
  • Maximální míra podpory: 50 % způsobilých výdajů.
  • Podpora dopravy výstavních exponátů včetně balného a manipulace je poskytována ve výši maximálně 50 % způsobilých výdajů v režimu de minimis, max. 150 tis. Kč na jeden konkrétní veletrh nebo výstavu v zahraničí
  • Podpora tvorby marketingových propagačních materiálů pro účely veletrhů a výstav je poskytována ve výši maximálně 50 % způsobilých výdajů v režimu de minimis, max. 50 tis. Kč při účasti na jednom konkrétním veletrhu nebo výstavě v zahraničí

Na co lze získat podporu

  • Pronájem, zřízení a provoz stánku – grafický návrh stánku, výkresová dokumentace stánku, pronájem výstavní plochy, připojení k inženýrským sítím (voda, odpad, plyn, elektroinstalace, osvětlení, vzduchotechnika, požární bezpečnost), připojení k internetu, pronájem stánku a nezbytně nutného zařízení k jeho chodu (nábytek, promítací plátno, počítač, kuchyňské vybavení), montáž, instalace vystavovaných exponátů, demontáž, povinné poplatky spojené s účastí na příslušné výstavě nebo veletrhu stanovené jejich organizátorem a služby spojené s provozem stánku.
  • Doprava vystavovaných exponátů stánku a jeho vybavení – doprava na veletrh a výstavu v zahraničí a zpět včetně balného a manipulace, zajišťovaná externím dodavatelem (uznatelným nákladem není doprava zaměstnanců na veletrh a náhrada mzdy po dobu pobytu na veletrhu).
  • Tvorba propagačních materiálů v cizích jazycích – propagační materiály musí být vyrobeny pro účely účasti na konkrétním veletrhu nebo výstavě v zahraničí.

Reference